LNL Teknoloji seralar, tarlalar, tarım alanları, hobi ve botanik bahçeler için AYA-TAR markası ile sizlere akıllı tarım sistemlerini sunmaktadır. AYA-TAR internet üzerinden bahçe ya da tarım alanlarınızı uzaktan izlemenizi, otomatik kurallar oluşturarak ve anlık komutlar girerek uzaktan kontrol etmenizi sağlar.

AYA-TAR Akıllı Tarım Sistemi’nde tarım ya da bahçe alanınızdan veriler sensör modülleri aracılığıyla alınır. Alınan bu veriler uzaktan anlık olarak izlenir. Bu ölçülen değerlere göre tarım sahasında bulunan sulama, havalandırma ve benzeri elektrikle çalışan açma/kapama ya da kısma/açma araçları kontrol edilir. Değerlere üst ve alt limit atayarak kurallar ve mekanizmalar oluşturulabilir. Örneğin sıcaklığın 27 derecede kalmasını, bu sıcaklığı aştığında havalandırmanın çalışmasını, sıcaklık değeri düştüğünde ısıtıcının çalışmasını ve bu kuralın 1 hafta boyunca işlemesini ayarlayabilirsiniz. Sulama periyodlarınızı sistemden ayarlayabilir, zamanlamayı programlayabilirsiniz.

Ortam sıcaklık, ortam nem, toprak sıcaklığı, toprak nemi, karbon dioksit ve diğer gaz sensörleriyle genel çevresel şartları kontrol edebilirken, yaprak ıslaklık sensörü ile meyve sebze üzerinde kurtçuk yumurtalarının çatlama zamanını hassas bir şekilde takip edebilir, kimyasal ilaçlar kullanmadan meyve ve sebzelerinize tam vaktinde sirkeli su uygulayarak kurtlanmadan kurtarabilirsiniz.