Uçtan Uca Yerli ve Milli 5G Projesi

TÜBİTAK destekli 16 Küme üyesi firma ve 3 Operatör iş birliği ile devam eden Yerli ve Milli 5G Haberleşme Şebekesi Projesi
˚ CRAN
˚ Yeni Radyo
˚ Çekirdek Şebeke
˚ Siber Güvenlik
˚ Radyolinkler
˚ OSS
˚ Anahtarlama Ekipmanları
˚ NFV
˚ Yazılım, Sistem Test ve Entegrasyon

alt başlıklarını içermektedir. 2020 yılında tamamlanacak olan proje Haberleşme teknolojilerinde Türkiye` yi dünyada söz sahibi yapacak bir projedir. LNL Teknoloji “Uçtan Uca Yerli ve Milli 5G Projesi”nde proje yönetimi, sistem mühendisliği ve “Yeni Radyo” tasarım ve geliştirme görevlerini yürütmektedir.

GTENT

GTENT (Global Telekom ve Entegre Teknolojiler A.Ş.), 25 yılı aşkın bir süredir Türkiye’de ve dünyanın çeşitli ülkelerinde telekomünikasyon teknolojileri alanında ürün ve hizmet sağlayıcısı olarak faaliyet yürüten 10 firmanın bir araya gelmesi ile 2020 yılında kuruldu. Türkiye’yi 5G ile buluşturmaya hazırlanan GTENT, bilgi birikimi ve alanındaki çalışmalar ile global bir oyuncu olmaya hazırlanıyor.

Yatırımcı 10 firmanın katkılarıyla, TÜBİTAK destekli “Uçtan Uca Yerli ve Milli 5G Haberleşme Şebekesi Projesi” ile kurulan ve sektördeki tecrübesinin yanında ihtiyaç duyulan yeni teknolojileri geliştirme kapasitesiyle ülkemizin 5G ile daha da gelişmesine katkı sunmak adına emin adımlarla ilerlemektedir. Aynı zamanda kısa sürede uluslararası arenada adından söz ettirecek çalışmalara imza atmayı hedeflemektedir.

LNL Teknoloji GTENT’in kurucu 10 ortak firması arasındadır.